Ambasadorka

Izabela Stelmańska

Izabela Stelmańska

Zastępczyni dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Od czerwca 2021 jednogłośnie wybrana na prezeskę zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (MROT). Jest też członkinią Sektorowej Rady Kompetencji ds. turystyki oraz Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Uznawana za ikonę turystycznego Mazowsza, które aktywnie promuje od wielu lat. Należy do najbardziej lubianych i szanowanych urzędniczek oraz działaczek ze środowiska regionalnych organizacji turystycznych wojewódzkich samorządów. Brała czynny udział w pracach nad powstaniem „Strategii rozwoju turystyki dla województwa mazowieckiego”. Przed laty uczestniczyła też w pracach, mających na celu powołanie Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Angażowała się też w prace nad przygotowaniem ustaw z zakresu prawa turystycznego. Przyczyniła się do podpisania pomiędzy MROT a Warszawską Organizacją Turystyczną (WOT) porozumienia o współpracy z zakresie wspólnej promocji Warszawy i Mazowsza, jako destynacji MICE.

Turystyka jest jej pasją, a zdobywaną wiedzą na jej temat chętnie dzieli się na spotkaniach branży turystycznej. Za swoje zaangażowanie w rozwój turystyki została uhonorowana wieloma wyróżnieniami m.in.: Odznaką Honorową „Za zasługi dla turystyki”.

Organizatorzy